Drumben jako hudební a rytmický nástroj

Drumben nabízí široké využití a ačkoliv se z článků Drumben jako multifunkční didaktická pomůcka I - dekorování a Drumben jako multifunkční didaktická pomůcka II - rytmické a pohybové aktivity může zdát, že je využitelný zejména pro děti, věříme, že stejně využitelná je pro dospělé. 

 

Když jsem před časem šla fotit drumbeny do českolipské veganské restaurace Raw Magic, zdejší Ríša vzal do ruky jeden z drumbenů a začal na něj hrát. A tak vznikla série videí, ve kterých si můžete poslechnout nejen zvuk drumbenů všech velikostí, ale i zvuk všech tamburín, které nabízíme.

Víko drumbenu je vyrobeno z březové překližky, proto nelze očekávat stejnou znělost, jako u bubnu. Ale kachonu už se tento zvuk velmi blíží. Bubnování na drumbeny je jednou z aktivit, kterou doporučuje při práci s dětmi v metodické příručce, kterou si můžete stáhnout ve formátu Pdf. Zároveň oproti bubnům nabízí drumben širší využití jako sedátko, stolek a další minimalistický nábytek, a drumben vydrží opravdu hodně, aniž by ho někdo zničil. Například drumbeny, které byly vyrobeny jako jedny z prvních už v roce 2009, dodnes používají děti v Svobodné škole Chotěboř. A věřte, že jim dávají pěkně na frak a drumbeny stále drží!

Drumben S

Drumben M

 

Drumben L

Tamburína S

Tamburína M

Tamburína L

 

Zpět do obchodu