Výzdoba drumbenů

Každý drumben je originál

Obzvláště v letních měsících je Drumben často využíván při večerním posezení pod pergolou, jak nám často píšete. Velkou radostí je však také zdobení Drumbenů různými motivy…

Jednou ze zajímavých a cenných vlastností Drumbenu je, že si jej každý může vyzdobit podle svých představ. Povrch Drumbenu je z recyklovaného papíru, tudíž se pro jeho vyzdobení hodí jakékoliv výtvarné techniky, které se běžně používají na papír.

Pro základní nátěr se nám nejlépe osvědčily akrylové barvy (Akryl, Balakryl) běžně dostupné v obchodech s barvami a v hobbymarketech. Mají dobrou krycí schopnost, jsou vodou ředitelné a rychle schnou.

Zajímavou a jednoduchou technikou jsou razítka: razítka z měkkých a nasákavých materiálů (filc, molitan…) se dají koupit v hobbymarketech jako razítka pro výzdobu interiérů, případně si jednodušší tvary můžete sami vyrobit. Práce s nimi je rychlá a rychle přináší radostný výsledek – zvláště pro menší děti je to příjemná varianta k náročnému malování.

Zajímavé je také polepení Drumbenu textilií – je to však poměrně náročná technika, kterou doporučujeme pro pokročilejší výtvarníky.

 

Podzimní období

Sychravo, prší, jen občas vysvitne slunko, které nabízí prostor se procházet, pozorovat barvy, sbírat kaštany a další přírodniny...Co s nimi? Určitě přijdete na spoustu možností. My zde nabízíme návod, jak si s nimi vyzdobit Drumben. 

 

 

 

Tento web používá soubory Cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. ZDE si přečtěte, co jsou cookies. Seznam zpracovatelských smluv Shoptetu najdete ZDE.