Víceúčelový český výrobek – nábytek a rytmický nástroj v jednom. Ideální pro prevenci rizikového chování mládeže. Vyvinut ve spolupráci s pedagogy a psychology speciálně pro potřeby škol. Vyroben z recyklovaného papíru a dřeva.
Drumben byl vyvinut a vyroben ve spolupráci s pedagogy, psychology a designéry v roce 2009. První zkušenosti osvědčily širokou škálu jeho využití jak ve vzdělávacích, tak volnočasových aktivitách. Na drumbenu se dá pohodlně sedět, dá se na něj bubnovat, můžete si ho vyzdobit podle svých představ, skvěle se uplatní při týmových a fyzických aktivitách.
Korpus (tělo) drumbenu je vyroben z recyklovaného vrstveného papíru, který splňuje vysoké nároky na pevnost, tvarovou stálost a další fyzikální vlastnosti. Horní sedací plocha je vyrobena z březové překližky a je opatřena několika vrstvami laku. Při výrobě jsou použity výhradně lepidla a laky na vodní bázi.
V krátkodobém tlaku unese korpus drumbenu zatížení až 650 kg (!!!), při běžném provozu uvádíme dlouhodobou nosnost kolem 200 kg. Toto zatížení unese drumben samozřejmě v tlaku směrem shora dolů, nikoliv při položení na zem a tlaku zboku.
Drumben nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu, stačí se o něj starat jako o jakýkoliv jiný bytový doplněk nebo nábytek. Je pouze třeba mít na paměti, že je vyroben z papíru a nevystavovat jej dlouhodobému vlivu vlhka. Recyklovaný papír má totiž kromě mnoha výhod, také tu vlastnost, že absorbuje vlhkost, což v praxi znamená, že např. při uskladnění ve vlhkém prostředí (třeba ve sklepě) může korpus jevit známky změknutí – drumben však celkem rychle vyschne, když jej přemístíme do suchého prostředí.
Hlavními výhodami drumbenu je nízká pořizovací cena, snadná manipulace, údržba, skladovatelnost, recyklovatelnost a mnohostranné použití. Za dobrou cenu tak získáte ekologický doplněk do interiéru, moderní sedák, netradiční dárek, rytmický nástroj. Každá sada obsahuje tři drumbeny, které se dají vkládat do sebe, čímž se ušetří místo při skladování či přepravě.