Co je to Drumben? Kdo ho vyrábí?

Víceúčelový doplněk interiéru – Originální český vynález. Vyroben z recyklovaného papíru a překližky.

Drumben byl vyvinut a vyroben ve spolupráci s architekty a designéry v roce 2009. První zkušenosti osvědčily širokou škálu jeho využití v mnoha rovinách – Drumben jako podnožka, sedák, stolek, koš na prádlo, na hračky… Na Drumbenu se dá pohodlně sedět a můžete si ho vyzdobit podle svých představ.

Korpus (tělo) drumbenu je vyroben z recyklovaného vrstveného papíru, který splňuje vysoké nároky na pevnost, tvarovou stálost a další fyzikální vlastnosti. Horní sedací plocha je vyrobena z březové překližky a je opatřena několika vrstvami laku. Při výrobě jsou použity výhradně lepidla a laky na vodní bázi.

V krátkodobém tlaku unese korpus drumbenu zatížení až 250 kg , při běžném provozu uvádíme dlouhodobou nosnost kolem 100 kg. Toto zatížení unese Drumben samozřejmě v tlaku směrem shora dolů, nikoliv při položení na zem a tlaku z boku.

Drumben nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu, stačí se o něj starat jako o jakýkoliv jiný bytový doplněk nebo nábytek. Je pouze třeba mít na paměti, že je vyroben z papíru a nevystavovat jej dlouhodobému vlivu vlhka.

Hlavními výhodami Drumbenu je  snadná manipulace, údržba, skladovatelnost, recyklovatelnost a mnohostranné použití. Za dobrou cenu tak získáte ekologický doplněk do interiéru, moderní sedák, netradiční dárek či rytmický nástroj. Základní sada obsahuje tři Drumbeny, které se dají vkládat do sebe, čímž se ušetří místo při skladování či přepravě.

S Drumbenem je spousta legrace. Už 12 let dodáváme Drumben do škol, neziskových organizací, základní uměleckých škol, DDM a SVČ a dalších institucí. 

 

KDO DRUMBEN VYRÁBÍ? 

Drumben vyrábí v současné době společnost BUM BUM, s.r.o. Od různých dodavatelů odebíráme jednotlivé komponenty. Za velkou vstřícnost a úzkou spolupráci děkujeme firmě COREX. Dále máme radost, že s námi spolupracuje Gábina Doležalová (LaGaba). A naprosto skvělé je, že finální kompletace Drumbenu se ujala chráněná dílna neziskové organizace FOKUS VYSOČINA v Havlíčkově Brodě. Šéfem výroby je zde Pavel Pavlík, který je kromě jiného muzikant, takže se s péčí věnuje každému kousku, který vám posíláme, a dbá na to, aby Drumbeny dobře vypadaly a zněly. 

 

 Drumben  Drumben 2 

 

 

Tento web používá soubory Cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. ZDE si přečtěte, co jsou cookies. Seznam zpracovatelských smluv Shoptetu najdete ZDE.