Výzdoba drumbenů

Každý drumben je originál

Obzvláště v letních měsících je drumben často využíván při večerním posezení pod pergolou, jak nám často píšete. Velkou radostí je však také zdobení drumbenů různými motivy…

Jednou ze zajímavých a cenných vlastností drumbenu je, že si jej každý může vyzdobit podle svých představ. Povrch drumbenu je z recyklovaného papíru, tudíž se pro jeho vyzdobení hodí jakékoliv výtvarné techniky, které se běžně používají na papír.

Pro základní nátěr se nám nejlépe osvědčily akrylové barvy (Akryl, Balakryl) běžně dostupné v obchodech s barvami a v hobbymarketech. Mají dobrou krycí schopnost, jsou vodou ředitelné a rychle schnou.

Zajímavou a jednoduchou technikou jsou razítka: razítka z měkkých a nasákavých materiálů (filc, molitan…) se dají koupit v hobbymarketech jako razítka pro výzdobu interiérů, případně si jednodušší tvary můžete sami vyrobit. Práce s nimi je rychlá a rychle přináší radostný výsledek – zvláště pro menší děti je to příjemná varianta k náročnému malování.

Zajímavé je také polepení drumbenu textilií – je to však poměrně náročná technika, kterou doporučujeme pro pokročilejší výtvarníky.

Další návody a tipy najdete ve třetím díle našeho návodu s názvem Originál každým coulem aneb Tržiště výtvarných technik pro vyzdobení drumbenu.

kolage_design_web